top of page
White Sand and Stone
מתי הר לב

ד"ר מתי הר-לב חוקרת ומלמדת תודעה זה 20 שנה.
בהרצאותיה היא חושפת את מסתורי התודעה והאופן בו תודעתנו משפיעה וקובעת את מציאות חיינו.


כל הרצאה מתמקדת בהיבט מסוים של התודעה, ומציגה כלים פרקטיים מתוך עולם המנהיגות התודעתית באמצעותם ניתן להתפתח ולחולל שינוי.

כל הרצאה מלווה במצגת חווייתית.
משך הרצאה כ-שעה.

ממשבר לצמיחה
כלים תודעתיים למנהיגות ביום שאחרי

 

במצבי משבר כפי שאנו חווים בימים אלה התודעה הר-אקטיבית מצויה בהיפר-אקטיבציה: תחושות של כאוס, חוסר וודאות, כאב, לחץ, חרדה מציפות את כולנו, גורמות לתפקוד בלתי יעיל או לשיתוק. על מנת לחזור לאיזון התודעה האנושית זקוקה לעוגן להישען עליו. מנהיגות תודעתית מלמדת כיצד לבסס את העוגן הזה בתוכנו, כך שנוכל לשמור על איזון פנימי בעצמנו ולהוות עוגן גם עבור סביבתנו. 

 

 

בהרצאה נכיר כיצד ניתן להשתמש בארבעת השערים של מנהיגות תודעתית:

  • שער האחריות – חיבור לכוח הרצון ולחופש הבחירה.

  • שער המודעות – הבנת מערכת ההפעלה התודעתית.

  • שער הקבלה – חיבור לחמלה, לאמפתיה ולאהבה כבסיס למנהיגות. 

  • שער היצירה – מיקוד תודעתי למימוש החוזקות הייחודיות.

shutterstock_1770322295.jpg
water-1761027_1280.jpg

להתחבר מחדש
כלים לבניית חוסן

בתוך חוסר הוודאות, קצב השינויים והתחושה של רכבת הרים כולנו מחפשים עוגן להישען עליו וכוח שיעזור לנו לחוות יציבות ושקט. העוגן שאנחנו רוצים הוא החוסן האישי שלנו.  ההרצאה מלמדת מודל ייחודי ופשוט ליישום מעולם המנהיגות התודעתית.

 

בעזרת מודל חוס״ן (חיבור; וודאות; סיפוק; נרטיב) נבין שחוסן אינו נמדד ב"האם אנחנו נופלים?" אלא ב"האם אנחנו קמים?" ואיך אפשר להרגיש שלמים במקום לנסות ולהיות מושלמים כל הזמן.

 

נלמד כיצד בונים את הגרעין הפנימי ומה נדרש כדי להפוך את המרחב הפנימי והארגוני למרחב מעצים שמאפשר לנו להתחזק ולמצוא את האומץ, להיות נוכחים ולתפקד באופן מיטבי בזמן אמת.

מי כיבה את האור
מדריך להתמודדות עם רגש

הרצאה מרתקת שמעניקה כלים פשוטים וחשובים להתמודדות עם עולם הרגש במרחב הארגוני. סביבת העבודה בתקופה הנוכחית מצריכה התמודדות רגשית, לעתים אינטנסיבית. כיצד הופכים את המרחב הארגוני למרחב מאפשר שמעניק כלים למנהלים ולעובדים לנהל את מערכות היחסים הפנים ארגוניות באופן אפקטיבי ומעצים? מה עלינו לעשות על מנת שנוכל לצמוח מתוך עוצמה פנימית ותחושת מחוברות?

 

 

בהרצאה נגלה איך נראה רגש במוח שלנו ונלמד איך להשתמש באנרגיה שלו. נקבל כלים פשוטים שיעזרו לנו לצלוח תקופות חשוכות ולהתמודד עם רגשות שליליים בצורה בריאה ומעצימה. נלמד איך אפשר להשתמש ברגשות בכדי להשפיע לטובה על איכות חיינו ועל התוצאות שלנו.

מי-כיבה-את-האור.jpg
external-file_edited.jpg

מה שמואר צומח
לשבור את תקרת הזכוכית

הרבה אנשים מרגישים שיש פער מאוד גדול בין השאיפות שלהם לבין איך שהחיים נראים בפועל. אבל  מה קובע את התוצאות בחיינו? כיצד אנו יכולים להיות היוצרים של מציאות חיינו?  לכל אחד מאיתנו יש מערכת פנימית שקובעת את התוצאות בחיינו. למערכת הזו קוראים תודעה. המציאות שאנחנו חווים היא השתקפות של התודעה שלנו!

 

בהרצאה יוצגו עקרונות השיטה למנהיגות תודעתית, המאירים את הקשר בין מצב התודעה של הפרט או הארגון לבין התוצאות שהוא משיג. נדבר על החיבור בין מנהיגות אושר, נזהה את הכוחות שחבויים בתוכנו ונלמד איך אפשר להפוך את העולם המסתורי של התודעה לפעולות פשוטות ואפקטיביות בחיי היום יום שלנו.

תקשורת קריאייטיבית
בניית תקשורת מיטיבה

תקשורת טובה ופתוחה היא הבסיס לכל מערכת יחסים מיטיבה בריאה ומצמיחה. כאשר התקשורת לקויה זה מרגיש ממש כמו עונש לכולם. בעזרת מודל ייחודי -״ענישה״ נלמד מה מבדיל בין תקשורת ר-אקטיבית המאופיינת בקונפליקטים, מתח וסטרס לבין תקשורת קריאטיבית המאופיינת בהרמוניה ומתבססת על קבלה.  המודל יעזור לנו לזהות מתי התקשורת נובעת מתוך פחד ומובילה אותנו בדיוק למקומות שלא רצינו להגיע אליהם.

 

ענישה: ע-עליונות ני-ניתוק ש-שיפוטיות ה-התגוננות. מול כל נורת אזהרה כזו נציג בהרצאה בדיוק מהי "התרופה". מה הפעולה המנהיגותית שנוכל לפעול על מנת לבסס תקשורת קריאטיבית שיוצרת שותפות הדדית ומשיגה את המטרות. נשתמש במודל ע.נ.י.ש.ה. כנתיב להתפתחות אישית ומקצועית כאחד.

pic.jpg
נפלאות-התודעה-הנשית.jpg

WOMANBEING
נפלאות התודעה הנשית

להיות אישה בעולם של היום זו משימה מורכבת. מחד יש לנו יותר חופש, מאידך אנחנו עדיין נאבקות לפלס את דרכנו ולתפוס את המקום המדויק עבורנו. כולנו מרגישות לעיתים עייפות מהמרוץ להיות מושלמת. כולנו חוות לפעמים את הלחץ הפנימי להצטיין ולהיות הכי טובה בהכל: אמא מושלמת, אישה אטרקטיבית ואשת קריירה… כולנו מרגישות לפעמים בלבול מרוב שאנחנו מנסות להבין ולהיות גם וגם...


הבשורה המרגשת היא שלכולנו יש את הפוטנציאל להיות המנהיגות של חיינו, להשיג את מה שאנחנו רוצות ומגיע לנו ולחוות יותר אושר וסיפוק. ההרצאה מבוססת על עולם המנהיגות התודעתית וחושפת את מרכיביה הייחודיים של התודעה הנשית. נלמד ביחד איך להשתמש בתודעה שלנו כדי להגשים את החלומות שלנו ולחיות חיים שלמים ומשוחררים יותר.

bottom of page